Spor Okulları

Spor Okulları

Basketbol

Günümüzün en çok oynanan ve izlenen sporlarından biri olan basketbol, temel olarak pota adı verilen bir çemberden basketbol topunu geçirmeyi amaçlayan spor dalıdır.5kişiyle oynanan bu oyunda pota yüksekliği 3,05 m dir. Basketbolun tarihi 1891 yılına dayanır.

Badminton

Günümüzde spor artık gereksiz bir uğraş olmaktan çıkarak bir ihtiyaç ve gereklilik haline geldi. İnsanlar sporu zorunluluktan değil zevk ve sağlık için yapmaya başladı. Spor insan sağlığına çok büyük yararlar sağlar. İnsanı sadece bedensel olarak değil zihinsel olarak da geliştirmektedir.

Futbol

Modern futbol un İngiltere'den çıkarak yayılması sırasında Osmanlı İmparatorluğunun belli başlı ticaret limanlarındaki kentlere yerleşen İngilizler futbolu ülkemize sokan kişiler olmuşlardır. İstanbul, İzmir, Selanik futbolun oynandığı ilk 3 şehir olmuştur.

Jimnastik

Günümüzde birçok çocuk büyümesinde, kas gelişiminde sıkıntılar olduğu görülmektedir. Çocukların kas ve kemik gelişiminde yedikleri besinler ve spora olan bağlılıkları da oldukça etkilidir. Obezite ufak yaştan itibaren çocukların korkuluğu rüyası olmuştur.

Masa Tenisi

Birçok ülküde çocuklar ve gençlerin boş zamanlarını iyi bir şekilde değerlendiremediğini görüyoruz. Bilgisayar ve benzeri teknolojik cihazlarla boş vakitlerini değerlendiriyorlar buda ister istemez onları sıkıntı içerisine sokuyor. Ailelerde çoğu zaman bu durumdan rahatsız olup çocuklarının bir spor dalıyla ilgilenmesini istiyorlar.

Yüzme

Belki de en çok sevilerek yapılan spor faaliyeti olan ve kuruluşumuzda da fazlası ile talep gören yüzme kursları, günümüz şatlarında verilebilecek en üst düzey kalite ve seviyede, geniş imkanlarla verilmektedir. İlkokul çağından başlamak üzere her yaş gurubunda ki kadın ve erkek sporcular

Voleybol

Voleybol, file ile ikiye bölünmüş bir oyun alanı üzerinde iki takım tarafından topla oynanan bir spordur. Oyunun amacı, topu filenin üzerinden göndererek rakip takımın oyun alanına değmesini sağlamak ve rakip takımın aynı amaca ulaşmasını ise önlemektir.

Tenis

Tenis dikdörtgen şeklindeki kort adı verilen bir sahada iki veya dört kişi tarafından oynanan bir oyun. Topa raketle vurularak sahanın ortasındaki ağın üzerinden geçirilir. Gaye topa karşı oyuncunun karşılayamayacağı bir şekilde vurarak puan kazanmaktır.

Tekvando

Tekvando dünyanın en eski savunma sporlarından biri. Kendini savunma, savaşçı sanatı olarak bilinir. Çin Kung-fu'sundan ve Japon karatesinden farklı bir spordur. En eski olarak, KoreYarımadasının kuzey bölgelerinde M.Ö. 37'de kurulmuş olan Kogoryo Hanedanlığına ait mezar duvar resimlerinde tekvando izlerine rastlanmıştır.

Zumba

Zumba, müziği ve koreografisi belirlenmiş adımları kullanarak ortamı bir parti havasına sokar. Çoğunlukla Latin ve Amerikan müzikleri tercih edilse de, kimi zaman Jazz, pop, country, hip-hop ve Afrika ritimleri gibi farklı ritimler de kullanılır.

MARMARA SPOR AKADEMİSİ

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres:

Haydarpaşa Meslek Lisesi Spor Salonu Tıbbiye Caddesi no:27
Üsküdar / İSTANBUL

Adres:

Esatpasa, Mareşal Fevzi Çakmak Cd. 47 A, 34704 Ataşehir/İstanbul

Hakan ARSLAN:

0530 465 54 64

İrfan KARA:

0535 552 32 73

Binnur GÜLDALI:

0553 226 81 94

Mustafa BAŞ:

0555 293 32 81

E-MAIL: