Hedefler

Hedefler

 

HEDEFLERİMİZ

Spor gün geçtikçe hayatımızın vazgeçilmezi haline gelmektedir. Bunun nedeni ise insanların daha sağlıklı yaşam sürmek istemesidir. Yetişkin insanlar çocuklarının daha iyi ortamlarda yetişebilmesi ve sağlıklı birer birey olması için çocuklarının spor eğitimi almasını isterler. Özellikle son yıllarda obezite çocuklar için büyük bir sorun haline gelmektedir. Çocuklar çoğu zamanını ya televizyon ya da internet başında saatlerce oturarak geçirmektedir. Bu hareketsizliğin yanında fast food ile beslenen çocuklarda obezite sıklıkla görülmektedir. Artık neredeyse her çocuk obezite olma riskini taşır hale geldi. Çocuklarımızı bu hastalıktan kurtarmanın en iyi yolu ise onları spora yönlendirmeli ve onlara sporu sevdirmeliyiz. Çocuklar internette oyun oynamak, sosyal medyada gereksiz yere zaman harcamak ya da televizyon izlemek yerine sporu hayatının merkezine oturtulmasını sağlamalıyız. Bu sayede obeziteden çocuklarımızı korumuş oluruz. Onları spor yapabilecekleri kurumlara yönlendirmeliyiz. Bu konu bizim ana hedeflerimiz den biri olması gerekir.

Çocuklarımızın iyi bir eğitim almasını istiyorsak, uzman kişilerle çalışmaları daha doğru olacaktır. Biraz araştırma yapıldığında göze Marmara spor organizasyonları kurumu göze çarpmaktadır. Bu kurum alanında uzman kişilerce kurulmuş bir eğitmen kadrosuna sahiptir. Bu kurumun hedeflerinden birkaçı da şunlardır; vatanını milletini seven, sağlıklı karakterli, genç sporcular yetiştirmektir. Bildiğiniz gibi şimdiki gençlerimiz ve çocuklarımız geleceğin sporcuları olacaklar. Onları ne kadar iyi yetiştirirsek ülkemize o kadar katkı sağlamış oluruz. Ülkemizin tanıtımında sporun yadsınamaz bir katkısı vardır. Sporda ne kadar başarılı olursak o kadar ülkemizi dünyaya tanıtmış oluruz. Hatta biraz daha ileriye baktığımızda çocuklarımız geleceğin anne ve babaları olacaklar. Ne kadar sporu seven ve yapan nesiller yetiştirirsek o kadar sağlıklı nesil yetiştirmiş oluruz. Spor bu yüzden bir ülkenin geleceğinin temel taşlarından biridir.

Bu kurum sadece sporcu yetiştirmekle kalmıyor, hedeflerini daha da yukarılara taşıyarak geleceğin uzman antrenörlerini, teknik direktörlerini, idarecilerini hatta geleceğin sağlık bakanlarını yetiştirmeyi amaçlıyorlar. Buradan da anlaşılacağı üzere bu kurum işinde oldukça tecrübeli ve hırslıdır. Geleceğin teknik adamları ya da yöneticileri işini ne kadar sever ve bu oranda işini iyi bilirse vatanına milletine o kadar hizmet etmiş olur. Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Sporda başarılar yakalamak istiyorsak uzman ve kökten yetişmiş insanlara ihtiyacımız vardır. Bu kurum içerisinde yetiştirdiği işinde uzman insanlar ve yöneticiler sayesinde bu alandaki ihtiyacı kapatmaktadır. Bu kurumun asıl amacı ve hedefi ise spora ve sporcuya hizmettir..

MARMARA SPOR AKADEMİSİ

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres:

Haydarpaşa Meslek Lisesi Spor Salonu Tıbbiye Caddesi no:27
Üsküdar / İSTANBUL

Adres:

Esatpasa, Mareşal Fevzi Çakmak Cd. 47 A, 34704 Ataşehir/İstanbul

Hakan ARSLAN:

0530 465 54 64

İrfan KARA:

0535 552 32 73

Binnur GÜLDALI:

0553 226 81 94

Mustafa BAŞ:

0555 293 32 81

E-MAIL: