Besyo Hazırlık Kursu

Besyo Hazırlık Kursu

BESYO HAZIRLIK KURSU
 

Spor hayatımızın vazgeçilmezleri arasındadır. İnsanlar spor yaparak ya da sporla ilgilenerek zamanının bir kısmını harcarlar. Herkes tarafından bilindiği üzere spor hem zihinsel hem de bedensel olarak insan vücuduna sayısız yararı vardır. İnsanlar zinde kalmak ya da sağlıklı yaşamak için spor yaparlar ve buna dikkat ederler. İnsan vücudunun besinlere ihtiyacı olduğu kadar spora da ihtiyacı vardır. Spor yaparak hem günün stresinden arınmış olunur hem de insan vücudunun yenilenmesine ve güçlenmesine katkı  sağlanır. Doğru ve sağlıklı spor yapabilmek için profesyonel yardım almak önemlidir ve kulaktan duyma bilgilerle spor yapılmamalıdır. Bu nedenden dolayı ve spor yapan insan sayısının artmasıyla beraber bu konuda uzman olan insana olan ihtiyaç artmış oldu. Bu ihtiyacı gidermek için üniversitelerde ‘Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ‘ diğer bir deyişle Besyo bölümleri açılmış ve açılmaya devam etmektedir. Neredeyse Besyo bölümü olmayan üniversite yok gibidir. Besyo bölümlerinin amacı sporu bilimsel olarak inceler ve antrenör, yönetici, sporcu yetiştirir. İnsanlar bu bölümlere rahatça yerleşebilmek için besyo hazırlık kursu alırlar. Bunun başlıca nedenlerinden biri de bu bölüme yerleşmek isteyen öğrenciler sınav ve mülakatı rahat ve sıkıntısız bir şekilde atlatmak istemesidir.

Besyo bölümü çok sayıda sporcu antrenör ve yönetici yetiştirir. Bu insanları yetiştirirken dünyayı yakalamaya çalışırlar. Bu bölümün amaçlarından biriside ülkemizin spor alanında gelişmesini sağlamaktır. Bilindiği üzere spor alanında çok başarılı bir ülke sayılmayız. Uluslar arası başarılarımız neredeyse yok denecek kadar azdır. İnsanlarımız nadiren de olsa yaşadıkları bu olayları yıllar boyu konuşmuşlardır. Geçmişe bakıldığı zaman aslında böylesine köklü bir milletin spor alanında çok geri kalmış olduğu apaçık ortadır. Son yıllarda görüldüğü üzere spor alanında çok büyük atılımlar yapılmaya başlandı. Yeni statlar, spor kompleksleri yapılmaya ve insanlara hizmet vermeye başladı. Devlet kurumları ücretsiz spor eğitim dersleri vermeye başladı. Bunlar göz önünde bulundurulduğu zaman , bu eğitimi verebilecek insanlara ihtiyaç duyuldu. Bu ihtiyacı gidermek için besyo bölümlerine olan arz giderek artmaya başladı. İnsanlar bu rekabetten başarılı bir şekilde çıkmak için besyo hazırlık kursu alma ihtiyacı ortaya çıktı.

Son yıllarda bakıldığında spor sektörü giderek büyümeye ve gelişmeye başladı. Hatta bazı küçük ülkeler sporcu transferleri sayesinde büyük gelirler elde etti ve aynı zamanda ülkelerini de tanıtmış oldular. Bu sporcular ülkelerini diğer insanlara tanıtarak o ülkenin bilinmesine büyük katkı sağladı. İnsanlar ve ülkeler bu büyük pazardan geri kalmamak için spor alanında büyük atılımlar yaptılar. Bu da besyo bölümüne olan arzı ve talebi arttırdı. Eğer iyi bir besyo bölümüne yerleşmek istiyorsanız, bir besyo hazırlık kursu almanız size çok büyük katkı sağlayacaktır

BESYO AÇILIMI

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Üniversite Besyo bölümü spor alanını bilimsel olarak incelyerek spor dalında antrenör, sporcu vs bir çok meslek için öğrenci yetiştirmektedir. Üniversitelerde yetişen bu öğrenciler sayesinde spor evrensel ilkelerle bilgiye dayalı bir birim haline getirilmektedir. Sporun geleceği için büyük önem taşıyan besyo için bir çok kurum hazırlık çalışmları yapmaktadır. Gün geçtikçe artan spor akademileri 4 yıllık eğitim vermektedir. Bu gün bir çok üniversitede bölümü bulunan spor akademileri gelişmiş diğer ülkelerde olduğu gibi bizim ülkemizde de profesyonel eğitim verilmektedir..

Amacımız ülkemizde sporun gelişerek diğer ülkeler arasında sporcu ve teknik eleman ihracatlarının yapılabilmesidir. Bu hem prestij açısından faydalı olacak hem de ülke ekomonisine büyük faydası olacaktır. Bu gün küçük bir çok ülke sporcu transferleri sayesinde büyük gelirler elde etmektedir. Hedeflenen başarıyı elde ettiğimizde ülkemiz spor alanında adını duyurmuş olacaktır. Spor Akademilerinin en büyük amaçlarından biri de ülkemizde sporcu sayısını ve spor yapan insan sayısını en ileri seviyeye ulaştırabilmektir. Besyo alanı içinse hazırlık eğitimi veren Msd spor akademisi çalışmalarını titizlikle sürsürerek başarılı öğrenciler ve spor alanında gelişmiş bir ülke amacı için hizmet etmektedir.

Antrenörlük: Bu bölümü bitiren öğrenciler Gençlik ve spor genel müdürlüğü teşkilatlarında, özel spor klüplerinde, okullarda antrenörlük ve yardımcı antrenörlük yapabilmektedir. Profesyonel spor kulüplerinde çalışabilecekleri gibiturizm alanında da spor eğitimi verebilmektedirler. Eğitiminde antrenman, spor sağlığı, sporda psiko-sosyal alanlar, spor yöneticiliği gibi bilgilere yer verilmektedir.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği: Bu bölümden mezun olan öğrenciler Milli eğitime bağlı olan okullarda, engelli spor eğitimi ve uygulamalarında ve özel spor alanlarında görev yapabilmektedirler. Eğitimde spor bilgisi, genel kültür, öğretmenlik ile alakalı konularda dersler verilmektedir.

Spor Yöneticiliği Bölümü: Bu bölümü bitiren öğrenciler gençlik ve spor genel müdürlüğüne bağlı kurumlarda , turizm alanında, otellerde, özel spor salonlarında, 500 den fazla çalışanı olan kuruluşlarda profesyonel spor yöneticisi olarak görev yapabilmektedirler. Eğitimde işletme, yönetim organizasyon, hukuk, pazarlama, iletşim gibi dersler verilmektedir.

Rekreasyon Bölümü: Bu bölüm mezunları Turizm alanında görev yapmaktadırlar. Bu sebeple turizm alanında ihtiyaç duyulabilecek bilgileri eğitiminde almaktadırlar.

sa

MARMARA SPOR AKADEMİSİ

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres:

Haydarpaşa Meslek Lisesi Spor Salonu Tıbbiye Caddesi no:27
Üsküdar / İSTANBUL

Adres:

Esatpasa, Mareşal Fevzi Çakmak Cd. 47 A, 34704 Ataşehir/İstanbul

Hakan ARSLAN:

0530 465 54 64

İrfan KARA:

0535 552 32 73

Binnur GÜLDALI:

0553 226 81 94

Mustafa BAŞ:

0555 293 32 81

E-MAIL: